Advertisement

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Genel Müdürlüğü görevine Ercüment Ünal atandı.

Fabrikanın, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, Ünal'ın vekaleten yürüttüğü genel müdürlük görevine asaleten atandığı belirtildi.

Açıklamada, "Şirketimiz Genel Müdürlüğü'nü vekaleten yürütmekte olan Ercüment Ünal, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle asaleten atanmıştır. Satış ve Pazarlama Koordinatörlüğü'nü vekaleten yürüten Reyhan Özkara'da asaleten atanmıştır. Şirketimizin Yatırımlar ve Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Nüvit Gürkan Gürpınar ise 16 Aralık 2016 tarihi itibariyle görevinden ayrılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Uğur Yılmaz'ın 24 Ekim 2016'da bu görevden ayrılmasının ardından fabrikada Ticari Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Ercüment Ünal, Genel Müdürlük görevini vekaleten yürütüyordu.

- Geri alım için ayrılacak fon

Fabrika tarafından KAP'a yapılan diğer bir açıklamada ise "Yönetim kurulumuz tarafından, yatırımcılarımızı korumak amacıyla şirketimizin, Borsada nominal bedeli 50.000.000 TL tutarına kadar kendi paylarından geri alımının gerçekleştirilmesine ve geri alım için ayrılacak fonun en fazla 50.000.000 TL olarak belirlenmesine karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

AA