Advertisement

Yapı Kredi Bankası, Banvit’in yüzde 79,5 hissesinin, Brezilya merkezli global gıda şirketi BRF ve Katar merkezli yatırım fonu Qatar Investment Authority (QIA) ortaklığına 470 milyon ABD doları şirket değeri üzerinden satış işleminde, Banvit ortaklarının münhasır danışmanı olarak yer aldı.

Yapı Krediden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Feza Tan, firmalara, finansmanın yanı sıra danışmanlık hizmetleri de sunduklarını belirterek, sahip oldukları deneyim ve karşılıklı güven ile 2017 yılında da müşterilerine 360 derece hizmet vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Tan, şunları kaydetti:

"Günümüzde bankacı olmak sadece finansal hizmetler sunmak değil, aynı zamanda müşterinizin danışmanı olmayı da gerektiriyor. Biz de, Her müşteriye doğru strateji ile rehberlik etmek misyonumuz, profesyonel bakış açımızla harmanladığımız yıllara dayanan deneyimimiz ve proaktif yaklaşımımız ile müşterilerimize şirket alım/satımı ve ortaklık konularında danışmanlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin lider beyaz et üreticisi Banvit’in yüzde 63,2 hissesini elinde bulunduran Görener ve Koçman Aileleri ile yüzde 16,3 hisseye sahip azınlık hissedar Aabar Investments’ın toplam yüzde 79,5 oranındaki hisselerinin BRF ve QIA ortaklığına satış işleminde yer almaktan mutluluk duyuyoruz.

Ayrıca doğrudan yabancı yatırıma aracılık etmiş olmanın ve ilk defa bu büyüklükte bir Brezilyalı grubun Türkiye’ye yatırım kararı almasının da ülkemiz ekonomisi açısından son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Yapı Kredi olarak Kurumsal ve Ticari Bankacılık alanında uzman ekibimizle geniş bir yelpazede müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya ve müşterilerimiz ile uzun süreli ve verimli işbirlikleri kurmaya devam edeceğiz. Proje Finansmanı, dış ticaret ve nakit yönetiminin yanı sıra yatırım bankacılığı ekibimizle kurumsal finansman, sermaye yönetimi ve finansal danışmanlık alanlarında da en iyi örnekleri sergilemeyi sürdürecek, ülkemize katkı sağlayacak işlemlerde sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmeyi devam ettireceğiz."

AA