Advertisement

Şirketten, İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesinin Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerini tedbiren durdurma kararına yapılan itirazı reddetmesine ilişkin açıklama yapıldı.

Mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik yaptıkları itirazın reddine karar vermesinin hayal kırıklığı yarattığı belirtilen açıklamada, gerekçeli kararın her bir tarafa tebliğini takiben 2 haftalık yasal süre içinde karara itiraz edileceği aktarıldı.

"Türkiye yasalarına ve hukukuna her zaman bağlı kalacağımızı bu vesileyle yinelemek isteriz." denilen açıklamada, itirazın değerlendirileceği süre içerisinde Türkiye'den Türkiye içerisine yapılan işlemlere erişimin mümkün olmayacağı vurgulandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ancak Türkiye'den yurt dışına ve yurt dışından Türkiye'ye yapılacak rezervasyon hizmetlerimiz kesintisiz devam edecektir. Hizmetlerimizin, Türk turizmine katkıda bulunmak adına bizimle işbirliği yapan 13 binden fazla otel için hatırı sayılır bir konaklama potansiyeli ve katma değer yarattığına inanıyoruz. Birçok otel, ihtiyati tedbir kararının yol açtığı hizmet kesintisinden telafisi çok zor olan ölçekte zarar gördüğünü beyan etmiş ve davaya müdahil olmuştur. Dolayısıyla dava ile ilgili haklılığımıza dair inancımız devam etmektedir."