Advertisement

Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı, İstanbul'da düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası'nın final maçında İngiltere'yi 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası'nın finalinde İngiltere'yi 2-1 mağlup ederek şampiyon olan Türkiye Milli Takımı Teknik Direktörü Uğur Özcan, kazandıkları kupayı Türk halkına armağan etti.

Vodafone Park'ta oynanan final maçının ardından basın mensupların açıklamalarda bulunan Özcan, "Bu güzel taraftara, Türk milletine kupa armağan olsun. Türk'ün gücünü Avrupa'ya gösterdik." ifadelerini kullandı.

Ay-yıldızlı takımın kaptanı Osman Çakmak ise bu kupa için çok çalıştıklarını ve hak ettiklerini belirterek, "Ben, 13 kahraman arkadaşım ve teknik ekibimle beraber çok mutluyum. Sabah çıkarken hocamız, 'İngilizler hiç yenilmemiş' dedi. Ben de hocamıza, 'Türklerle karşılaşmadılar ki yenilsinler' dedim. Bu galibiyet Türk halkına hediye olsun." diye konuştu.

Milli oyuncu Ümit Sağlam ise Türk halkı için mücadele ettiklerini ifade ederek, "Kendimiz için mücadele etmiyoruz. Bu formada hakkı olan 80 milyon halkımız için savaştık. Kupayı Türk milletine armağan ediyorum." şeklinde görüş belirtti.

Vodafone Park'ta oynanan ve 2-1 kazanılan karşılaşmanın bitiş düdüğüyle beraber büyük sevinç yaşayan ay-yıldızlı futbolcular, gözyaşlarına hakim olamadı.

Türk bayrağıyla beraber takım halinde tribünleri dolaşan milliler, marş ve tezahüratlara eşlik etti.

Milliler, madalya ve kupalarını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın elinden aldı.

Ay-yıldızlılar kupayla beraber, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve güvenlik görevlileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Maça büyük ilgi

Türkiye'nin, İngiltere ile oynadığı karşılaşmaya seyirciler büyük ilgi gösterdi.

Yaklaşık 42 bin seyirci kapasiteli Vodafone Park'ı tamamen dolduran Türk sporseverler, bayrak ve marşlarla ay-yıldızlılara destek verdi.

 

Kapat