Advertisement

Erdoğan: Dershanelerin canlandırılmasına izin verilmeyecek

Erdoğan: Dershanelerin canlandırılmasına izin verilmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dershanelerin ve etüt merkezlerinin canlandırılmasına izin verilmeyeceğini söyledi

09 Kasım 2017 Perşembe, 18:52 Güncelleme: 09 Kasım 2017 Perşembe, 18:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekilleri ile toplantısının detayları belli oldu. Habertürk Ankara'dan Çimen Çetin'in aktardığına göre, Erdoğan, TEOG sonrası yeni sistem ve cam filmi konusunda talimatlarda bulundu.

Cam filmi konusunda yasağın yanlış olduğunu ve mağduriyet yaratılmaması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri ve Maliye Bakanlığı'na bu konuda talimat verdi. Geçtiğimiz günlerde motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kez de cam filmi için devreye girmiş oldu.

ÖNEMLİ 'DERSHANE' MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikinci talimatı ise eğitim sistemi ile ilgili oldu. TEOG'un kaldırılması ile yeni getirilen sistemle ilgili olarak Erdoğan, tüm kesimlere bu sistemin iyi anlatılmasını istedi, "Eğitim sistemi iyi anlatılsın" dedi. Erdoğan, dershanelerin ve etüt merkezlerinin de canlandırılmasın izin verilmeyeceğini söyledi. Erdoğan'ın evinde özel ders alanlar konusunda ise yapılacak bir şeyin olmadığını söylediği belirtildi.

FETÖ MESAJI: ACIRSAK ACINACAK HALE GELİRİZ

Milletvekillerinin FETÖ mağduriyetleri konusunda çok eleştirildiklerine yönelik ifadelerine Erdoğan, "Acırsak acınacak hale geliriz" yanıtını verdi.

"İSTİFA EDENLERİ DIŞLAYACAK HAREKETLERDEN KAÇINILSIN"

AK Parti'deki istifalarla ilgili olarak milletvekillerine uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstifa edenleri dışlayacak hareketlerden kaçınılsın" dedi.

"ANKARA'DAKİ AKM DE YENİLENECEK"

Ankara'daki AKM'nin de yenileceğini söyleyen Erdoğan, "Atatürk Kültür Merkezi için şu an 4 proje var" dedi.

 Haberturk.comÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 94.219 2,13
USD/TRY 5,8409 0,25
EUR/TRY 6,5507 0,33
EUR/USD 1,1202 0,06
FAİZ 21,95 -1,53
ALTIN/ONS 1.345,97 -0,05
BRENT 62,32 0,29
© haberturk.com
Yukarı