Advertisement

Yıldız Holding 1 milyar dolarlık uzun vadeli kredi yapılandırmasını tamamladı.

Yıldız Holding'in satış geliri 2017'de yıllık yüzde 22 artarak 42.3 milyar TL'ye yükseldi.

Holding, 2018'de satış gelirinde yüzde 19 artış hedefliyor.

Konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan Pazartesi günkü açıklamanın metni şu şekilde:


Basında Çıkan Yıldız Holding sendikasyon kredisi haberlerine ilişkin açıklama
 
Bazı basın yayın organları ve internet sitelerinde ana ortağımız Yıldız Holding'in ayrı ayrı ve çok sayıda olan kısa vadeli kredilerinin bir çatı altında toplanarak uzun vadeli bir sendikasyon kredisine çevrilmesi hakkında haberler yayımlanmıştır. Nitekim, bu kapsamda bir yerel bankanın liderliğinde çalışmalara devam edilmektedir. Bu doğrultuda, geçtiğimiz hafta içerisinde Yıldız Holding, bahsi geçen kısa vadeli kredilerden 1 Milyar USD tutarındaki bir kısmın, uzun vadeli bir kredi şekline getirilmesi sürecini başarıyla tamamlamıştır. Ülker Bisküvi olarak bu kapsamda bir kredimiz bulunmamaktadır.
Geçtiğimiz hafta, Yıldız Holding yöneticileri, adet olduğu üzere, Grubun 2017 kesinleşmemiş finansal sonuçlarına yönelik bankalar ile olağan toplantısını gerçekleştirmiştir. Yıldız Holding, bir önceki yıla kıyasla %22 ciro büyümesi gerçekleştirerek, 2017 yılını 42.3 Milyar TL ciro ile tamamlamıştır. Başarıyla büyümeye devam eden işlerin, 2018 yılında da toplamda %19 büyümesi öngörülmektedir. Ülker Bisküvi'nin de bu minvalde, 2017 yılını piyasa beklentilerinin üzerinde kapatacağı öngörülmüş olup, 2018 yılına yönelik de çift haneli büyüme hedeflenmektedir.
Bu açıklama Sermaye Piyasası Kanunu'nun Özel Durumlar Tebliği çerçevesinde ve ilgili Borsanın talebi üzerine yapılmaktadır.                                                                                        
Bilginize sunarız.
Saygılarımızla