Advertisement

10. Motobike İstanbul fuarı bugün açıldı

Messe Frankurt İstanbul'un düzenlediği 10. Motobike İstanbul fuarı, Ekonomi Bakanlığı, Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED), Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) ve Motosiklet Sanayicileri Derneği (MOTODER) tarafındanda desteklendi.

22-25 Şubat'ta gerçekleşek olan Motobike İstanbul fuarında sektörün önemli motosiklet markalarının yeni model tanıtımları 4 gün boyunca devam edecek.

Fuarın açılışında konuşan Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım, "Fuar geçtiğimiz yıl 103 bin ziyaretçi ve 265 katılımcı ile hem sektörün önde gelen markalarından hem de motosiklet ve bisikletseverlerden büyük ilgi gördü. Bu rakamlarla sadece Türkiye'nin değil bölgenin de motosiklet ve bisiklet aksesuarları fuarı olarak 10. yılını kutluyoruz." dedi.

Fuarda sadece stantların ve ürünlerin bulunmadığını kaydeden Yardım, "Motosiklet ve bisiklet dünyasından önemli isimler çeşitli sunumlar, eğitimler, seminerler yaparak motosiklet ve bisiklet meraklılarını bilgilendiricekler." açıklamasında bulundu.

"İnsanlar motosikleti büyükşehirlerde trafik sıkışıklığından dolayı tercih ediyor"

Eski ralli pilotu Volkan Işık da "Günümüz dünyasında motosiklet artık giderek yayılan şehir içi ve şehir dışında karşımıza çıkan bir araç olmaya başladı." ifadelerini kullandı.

İnsanların motosikleti büyükşehirlerde trafik sıkışıklığından dolayı tercih ettiklerini kaydeden Işık, motosikleti kullanan kişilerin dikkatli ve kıyafet tarzıyla güvenli bir şekilde kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Geçmiş dönemlere göre Türkiye'nin trafiğinde iyileşme olduğunu kaydeden Işık, insanlarda motosiklet bilinci oluştuğunu bunun daha da hızlandırılması gerektiğini belirtti.

Işık, "Motosiklet fuarında hem aksesuar hem de korumalı montlar ile birlikte yılların tecrübesi ile burada bulunuyoruz." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin yüzde 100 elektirikli motosiklet markası Super Soco görücüye çıktı

Motosiklet sektöründe faaliyet gösteren markalarından Kuralkan Motorlu Araçlar ise Motobike 2018'de Türkiye'yi yeni markası yüzde 100 elektrikli Super Soco'yu ziyaretciler ile buluşturdu.

Yüksek teknoloji ile üretilen ve kapsamı itibariyle Türkiye'de satışına başlanacak ilk elektrikli motosiklet olan Süper Soco'nun TS ve TC modellerinin Türkiye tanıtımı Motobike 2018'de gerçekleştirildi.

Super Soco'nun TS 2400 modeli 11 bin 400 lira, TC 3000 modeli ise 12 bin 900 liralık fiyat ile 15 Mart tarihinden itibaren Türkiye'de satışa sunulacak.

Yeni nesil lityum iyon pillerden oluşan çift batarya ile 160 kilometreye, tek batarya ile de 80 kilometreye kadar yol yapabilen Super Soco motosikletleri, 17 inçlik arka tekeri içine entegre edilmiş Bosch marka elektrik motoru ve LG, Panasonic ve Samsung marka yüksek teknolojili bataryalar ile 2400 W güç üretiyor.

"Biz elektrikli motosikletleri pazara sunarak geleceğe yatırım yapıyoruz"

Kuralkan Holding Satış ve Pazarlama Müdürü Ekrem Ata ise elektrikli motosikletlerin başta İstanbul olmak üzere yoğun trafiğin yaşandığı büyük kentlerde çevreci ve ekonomik özellikleriyle ideal bir ulaşım aracı olacağını söyledi.

Elektrikli motosikletleri pazara sunarak geleceğe yatırım yaptıklarını kaydeden Ata, "Günde 50-60 km yol yapanlar için her açıdan uygun olan Super Soco motosikletlerimizin bakım maliyetleri de neredeyse sıfıra yakın. İleri teknoloji ile üretilen bu motosikletler otomobil ehliyeti ile de kullanılabilecek. Bunu da bir avantaj olarak görüyoruz." dedi.

Ata, hızla yükseliş trendi gösteren Türkiye motosiklet pazarına diğer modellerin yanında elektrikli Super Soco ile de yeni bir soluk getireceklerini belirtti.

Ata, şunları kaydetti:

"Super Soco'yu internet üzerinden satışın yanında, ilk etapta 20 teslimat noktasında da satışa sunacağız. İlk yıl için 750- 1000 adet aralığında bir satış hedefimiz bulunuyor. Batarya dahil tüm parçaları 2 yıl garanti kapsamında olan Super Soco modellerinin hedef kitlesi, hız konusunda iddiası olmayan, keyif ve konfor isteyen ve kısa mesafeli gezileri tercih edenler ve trafik sorununa çözüm arayanlar olacak."

AA