Advertisement

Bahçeli: İstanbul'da aday çıkarmayacağız

Bahçeli: İstanbul

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ittifak ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını, Ankara ve İzmir’i değerlendirdiklerini kaydeden Bahçeli, Kayyum belediyeleri için ‘Kürt aşiretler’ formülünü önerdi

20 Eylül 2018 Perşembe, 13:09 Güncelleme: 20 Eylül 2018 Perşembe, 13:10

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ittifak ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını, Ankara ve İzmir’i değerlendirdiklerini kaydeden Bahçeli, Kayyum belediyeleri için ‘Kürt aşiretler’ formülünü önerdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yerleşmesi için ittifakın şart olduğunu anlattı.

Habertürk Ankara'dan Saliha Çolak'ın haberine göre İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını söyleyen Bahçeli, Ankara ve İzmir’i değerlendirdiklerini belirtti.

Bahçeli, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kayyuma devredilen belediyelerde eskiye dönüş olmaması için Kürt aşiretlerin devreye sokulmasını önerdi.

İttifakın 30 büyükşehirde yapılacağı iddialarının sorulması üzerine Bahçeli, “Bizim böyle bir iddiamız yok. Bu iddiada olanlar var. Trump'tan tutun Merkel'e, Merkel'den tutun Fransa'ya kadar herkes üç büyükşehir ile ilgili… Bu gibi şeylerle ortalığı karıştırmanın gereği yok. Ben tamamen bu tür anlayışlar dışında bir perspektif ortaya koyuyorum. 3 büyükşehirde sonuç HDP ile CHP'nin ‘Biz burayı kazandık’ sözü olursa bu takdirde ikinci yapacakları iş hemen o gece 'Recep Tayyip Erdoğan istifa etsin, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi meşruiyetini kaybetmiştir. Hemen parlamenter sisteme dönelim' olur. Nasıl döneceklerse? Al sana yeni bir tartışma. Bu tartışmayı sabırsızlıkla bekleyen birçok kişi de var” dedi.

Bahçeli, “İttifak protokol çerçevesinde mi olacak?” sorusuna da “Karşılıklı görüşerek uzlaşarak. Uzlaştığınız yerleri bir protokole bağlayabilirsiniz. Ama protokole de gerek yok artık böyle ruh ikizi gibi olanlar da var yani” yanıtını verdi.

Haberturk.com



ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 106.778 -0,03
USD/TRY 5,6966 -0,01
EUR/TRY 6,3010 -0,07
EUR/USD 1,1060 0,02
FAİZ 11,86 0,00
ALTIN/ONS 1.470,56 0,42
BRENT 63,95 -0,03
© haberturk.com
Yukarı