Advertisement

Ciments Français S.A., Afyon Çimento'nun mevcut hisselerinin yüzde 51'ini oluşturan Borsada işlem görmeyen statüdeki hisselerinin Borsa'da işlem gören statüye dönüşmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu'na (MKK) başvurmayı kararlaştırdığını duyurdu.

Ciments Français, Afyon Çimento'da sahip olduğu hisseleri borsada ve/veya blok satış yoluyla finansal veya stratejik yatırımcılara satabileceğini de bildirdi.

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. ile ilgili olarak Ciments Français S.A.'dan gelen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan yazıda, konuya ilişkin bilgi verildi.

Yazıda, Ciments Francais'ın Afyon Çimento Sanayii Türk A.Ş.'de sahip olduğu ve Afyon Çimento'nun mevcut hisselerinin yüzde 51'ini oluşturan Borsada işlem görmeyen statüdeki hisselerinin Borsada işlem gören statüye dönüşmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu'na (MKK) başvuruda bulunmak üzere bugün itibariyle gerekli işlemlere başlama kararı aldığı belirtilerek, ''Ciments Français, Afyon Çimento'da sahip olduğu hisseleri borsada ve/veya blok satış yoluyla finansal veya stratejik yatırımcılara satabilir'' denildi.

Kapat