Advertisement

Enflasyonun düşmesinin altın talebini azaltacağına dair spekaülasyonla altın fiyatları geriledi.

Haziran vadeli altın kontratı New York Comex'te saat 10:19'da 4.40 dolar düşerek 1,491.40 dolardan işlem gördü.

St. Louis Fed Başkanı James Bullard bir röportajında bu yılın sonlarına kadar merkez bankasının para politikasını değiştirmeyebileceğini ve enflasyonun düşmesini beklediklerini belirtti.

Londra Standard & Chartered'da analist olan Dan Smith'e göre piyasada enflasyonun düşeceği beklentileri hakim ve bu durumda altının yukarı yönlü desteklenmesi için farklı sebeplere ihtiyacı olacak.

Diğer yandan petrol fiyatları New York'ta yeniden 100 doların altına geriledi. Vadeli petrol kontratları 2 Mayıs'ta 114.83 dolarla 2 yılın zirvesine çıkmıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
19 Mayıs 2011 Perşembe, 20:04 Misafir MERHABA SEVGİLİ YATIRIMCILAR MİLYARDER YATIRIMCI GEORGE SOROS FONUNDAKİ 774 MİLYON DOLARLIK ALTIN HİSSELERİNİ SATMIŞ VE SOROS FUND MANEGMENT İMKBDEN GOLDAŞ HİSSELERİNİ TOPLAMAK İÇİN HEDGE FONUNA TALİMAT VERMİŞ GOLDAŞ HİSSELERİNİ ALMAK İSTEMESİNİN SEBİ TÜRKİYEDEN BORSAİNVESTOR ADLI YATIMCININ GOLDAŞ HİSSELRİYLE İLGİ MAYIS AYININ 17 SİNDE VERDİĞİ BUY AND GO TAVİSİYESİYMİŞ BORSAİNVESTORUN YATIRMCILARA GOLDAŞ HİSSELERİNİ ÖNERMESİNİ NEDENİ İSE ALTIN FİYATLARINDA YAŞANACAK DÜZELTMENİN GOLDAŞ ŞİRKETİNİ OPERASYONLARINI OLUMLU ETKİLEYECEK OLMASI VE GOLDAŞ HİSSELERİNİN İMKB ENDEKSİ VE PİYASA DEĞERİ ...