Advertisement

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde 3-0 kazandıkları Apoel maçında 84 dakika sahada tuttuğu Nuri Şahin'in performansından çok memnun olduğunu söyledi.

Mourinho, İspanyol basınında yer alan değerlendirmesinde, ''Onun için ideal bir maçtı, çünkü topa çok fazla sahip olacağımızı biliyordum. O da hızlı düşünüp, topu hemen oyuna sokmayı bilen bir futbolcu. Nuri'nin oyunundan çok memnunum. Ben de takım arkadaşları da memnunuz, çünkü hepimizin sevdiği mükemmel bir çocuk. Bu sezonu çok kötü geçirdi. Oynamadan ve antreman yapmadan Madrid gibi bir kulübe gelip, zor bir durumu aşmaya çalıştı'' dedi.

Nuri Şahin için basında yer alan yorumlarda da ''Türk futbolcu, kolay bir günde sahaya çıktı. Oynadığı bölgede hiçbir baskıya maruz kalmadı ve paslarını ve yeteneğini gösterebildi'' ifadeleri kullanıldı.

Marca Gazetesi, özellikle ilk yarıda ''parıldayan'' Nuri'nin, oyunda kaldığı süre içinde toplam 10 kilometre koştuğunu ve Xabi Alonso'nun boşluğunu kapattığını yazdı.