Advertisement

LONDRA (A.A) - 08.10.2010 - İngiltere Premier League ekiplerinden Liverpool, 9 puanının silinmesi tehlikesiyle karşı karşıya.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin haberinde, ligin en köklü ve başarılı takımları arasında yer alan Liverpool'un sahipleri ABD'li Tom Hicks ile George Gillett'e ait şirketin borcu nedeniyle kayyuma devredilebileceği, bundan dolayı da ''Kırmızılar''ın 9 puanının silinebileceği belirtildi.

Şirketin, Royal Bank of Scotland'a 280 milyon sterlinden fazla borcunun olduğu ifade edilen haberde, bankanın, şirketin kayyuma devredilmesini isteyebileceği kaydedildi.

Premier League kurallarına göre bu durumda Liverpool'un 9 puanı silinecek. Geride kalan 7 haftada 1 galibiyet ve 3 beraberliği bulunan Liverpool, 6 puanla 18. sırada yer alıyor.

Liverpool Kulübü Başkanı Martin Broughton, yönetim kurulunun, ABD Beyzbol Ligi ekiplerinden Boston Red Sox'ın da sahibi olan 'New England Sports Ventures''ın (NESV) sunduğu 300 milyon sterlinlik teklifi kabul ettiğini açıklamıştı.

2007 yılında kulübü satın alan ABD'li Tom Hicks ile George Gillett ise ''gerçek değerini yansıtmadığı'' gerekçesiyle teklifi geri çevirdiklerini duyurmuştu.