Advertisement

Atletico Madrid'in Uruguaylı futbolcusu Diego Forlan, İspanyol resmi haber ajansı EFE'de yayımlanan röportajında, "2 yıl daha kontratım olmasından memnunum ve devam etmeyi arzuluyorum" dedi.

Forlan, hakkında çıkan transfer iddialarını "söylenti" olarak yorumlayıp, "her zaman söylediğim gibi, 2 yılım daha var ve devam edeceğim" diye konuştu.

Bazı kişilerin kendisini Atletico Madrid'den ayırmaya çalıştığını ama kendisinin Madrid'de her zaman çok huzurlu olduğunu belirten Forlan, "Ben yeterince rahatım ve iki yıllık daha sözleşmem olduğu için memnunum" ifadesini kullandı.

Amerika Kupası'nda yarın Arjantin'e karşı oynayacakları çeyrek final maçıyla ilgili değerlendirmede de bulunan Forlan, "Arjantin maçı çok önemli. Herkes, (eğer cumartesi kazanırsanız kupayı kazanmaya favorisiniz ve çok büyük şansınız var) diyecektir. Ama öyle değil. Bundan sonra artık herkes eşit şanslara sahip. Büyük milli takımlar var ve eğer cumartesi gününü geçmeyi başarırsak yine karşımıza güçlü bir takım çıkacaktır" dedi.

Forlan'ın Atletico Madrid'deki takım arkadaşı Diego Godin, Marca gazetesinde yayımlanan röportajında, "Eminim ki Forlan kalacak ve Atletico Madrid'deki sözleşmesini tamamlayacak" diye konuştu.