Advertisement

Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir gün içinde Kovid-19 virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bini geçti. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, ABD'nin Noel'e kadar Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybedecek olan kişi sayısının 300 bini aşacağını tahmin ediyor.

ABD’nin en kalabalık eyaletlerinden biri olan Kaliforniya’da son iki hafta içinde, Kovid-19 pozitif test oranı yüzde 8,8’e ulaştı. Bu rakamın bahardan bu yana en yüksek olan oran olduğu açıklandı. ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, Amerikalıları kalabalık ve kapalı ortamlarda toplanmaktan kaçınmaları gerektiği konusunda uyardı.

Almanya hala koronavirüs salgınını kontrol altına alabilmek için mücadele veriyor. Avrupa'nın en büyük ekonomisi olan Almanya’da doğrulanan Kovid-19 vakası sayısı 25 bin artarak 1 milyon 254 bini aştı.

Johns Hopkins Üniversitesi'nden alınan verilere göre, ülkede son 24 saatte 458 kişi hayatını kaybederken toplam ölü sayısı 20 bin 460 kişiye ulaştı.

Pfizer’ın geliştirdiği Kovid-19 aşısı, İngiltere’de öncelikli gruplara uygulandığı sırada iki kişide alerjik reaksiyona sebep olarak büyük bir engelle karşılaştı.

Hindistan'ın en büyük hastane zinciri, günde bir milyon adet koronavirüs aşı uygulamasına hazır olduğunu açıkladı.

Tokyo'daki koronavirüs vakaları son 24 saatte ilk defa 600 kişinin üzerine çıktı. Japonya’da devlet bir süredir ekonominin canlandırılması amacıyla halkın ülke içinde seyahat etmesini teşvik ediyordu. Yurt içi seyahat kampanyaları son günlerde Kovid-19 vaka artışının temel sebebi olarak gösteriliyor.