Advertisement
ALTIN VE EMTİA ABONE OL

Altın fiyatları, göreceli sakin geçen Başkanlık münazarası ve yatırımcıların mali teşvik paketindeki son gelişmelere odaklanmasıyla, Perşembe günkü düşüşün ardından yükseldi.

Dolar, ABD kanun yapıcılarının mali teşvik paketini gerçekleştirmeye çalıştıklarına dair işaretlerle birlikte, çok az değişiklik gösterdi. ABD Başkanı Donald Trump ve rakibi Joe Biden, koronavirüs ve göç konularında geçen seferki tartışmaya kıyasla daha sakin bir tartışma gerçekleştirdiler.

Altın fiyatları Şangay saatiyle 11:10’da yüzde 0.2 yükselerek ons başına 1,906.86 dolar seviyesine geldi. Platinum ve Paladyum yükselirken, gümüş fiyatlarında düşüş yaşandı.

Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile anlaşmaya yakın olduklarını söyledi. Fakat 2 trilyon dolar değerindeki paketin geçmesi için Cumhuriyetçi senatörlerin de desteğine ihtiyaçları var.

Yatırımcılar ise belirli bölgelerde toparlanmayı engelleyebileceği endişeleriyle koronavirüs vakalarındaki artışı dikkatle izliyor. Fransa’da vakalar artarken, İtalya, Almanya ve diğer sekiz ülkede de rekor vaka sayıları tespit edildi.