Advertisement

Asya-Pasifik Borsaları Çarşamba günü, Çin'in Kasım ayı fabrika faaliyetine ilişkin verilerinin üst üste ikinci ayda da daralma göstererek beklenenden düşük gelmesiyle karıştı.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi yüzde 0,19, Şanghay Bileşik endeksi yüzde 0,12, Shenzhen Bileşeni ise yüzde 0,1 yükseldi.

Çinli sağlık yetkilileri Salı günü, ekonominin yeniden açılması için önemli görülen bir gösterge olan yaşlılar arasında aşılamayı artırmaya yönelik önlemleri açıklarken, devam eden protestoların bir değişime yol açıp açmayacağı sorulduğunda gelişmeler için "virüsün yakından izlediği" söylendi.

Avustralya'da S&P/ASX 200 Ekim ayı için aylık enflasyon göstergesinin bir miktar yavaşladığını göstermesinin ardından önceki kayıplarını telafi etti ve yüzde 0,2 daha yüksek işlem gördü. Nikkei 225 ve Japonya'da Topix yüzde 0.6 düştü.

Güney Kore Kospi kayıplarını yüzde 0,5 artışla tersine çevirdi. MSCI'nin Japonya dışındaki Asya-Pasifik hisselerini içeren en geniş endeksi yüzde 0,2 yükseldi.

Japonya'nın Hızlı Perakendeciliği ve elektrikli araç üreticisi Xpeng kazançları açıklayacak ve Fed Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü Brookings Enstitüsü'nde bir konuşma yapacak.