Advertisement

ABD'nin Çin ürünlerine yönelik ek gümrük tarifesinin yürürlüğe girmesiyle para birimleri karışık seyretti, Çin'de imalat PMI verisinin zayıflamasıyla bölge Borsalarından oluşan endeks geriledi, hazine tahvilleri ise karışık seyir izledi.

Tokyo'daki Mizuho Bank'ta Gelişen Piyasalar Döviz Stratejisti Masakatsu Fukuya, piyasaların ticaret müzakerelerine dair daha fazla ipucu elde edene kadar 'bekle gör' modunda olacağını ifade etti.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi yatay seyirle 1,217.05 puan olurken MSCI AC Asya Pasifik Endeksi %0.2 düşerek 152.86 puana geriledi.

Çin'de Şanghay borsası % 1.3 yükseldi. Çin Merkez Bankası'nın 9. günde de yuan fixingini beklenenden daha güçlü seviyede belirlemesiyle offshore yuan düşüşünün bir kısmını telafi etti.

Güney Kore wonu yatay seyrederken Endonezya rupisi de enflasyonun 20 ayın zirvesine çıktığını gösteren veri sonrası yatay seyretti.

Tayland bahtı 2013'ten beri gördüğü en yüksek seviyenin altında konsolide oldu. Filipin pesosu riskten kaçış algısıyla 3 günde ilk kez düştü. Tayvan doları bugün yükseldi.

Malezya ve Hindistan borsaları ise bugün tatil nedeniyle kapakıydı.