Advertisement

İşte MHP liderinin açıklamalarının satır başları...

31 Mart seçimlerinde Türk milleti MHP'ye çok değerli bir destek vermiştir. Bu desteği heba ve heder edemeyiz. Milletin güvenini sarsamayız. Hayal kırıklığına uğratamayız. MHP tuzakları boza boza bugünlere gelmiştir. MHP engelleri aşa aşa, manşetleri yene yene, adeta düştüğü yerden dev gibi doğrularak müstesna bir başarıya imza atmıştır. Bu başarının altında hepinizin payı vardır."

Bu başarı milletimizin bize duyduğu güven duygusunun müessir eserliğidir. 31 Martta 1389 belediyenin 987si Cumhur İttifakının siyasi sorumluluğuna teslim edilmiştir. Belediye başkanlıklarının yüzde 72si Cumhur İttifakını oluşturan MHP ve AK Partinin yönetimine geçmiştir. Samanlıkta iğne arayanlar, çalı gibi yoklayanlar, karanlıktan aydınlığa taş fırlatanlar bu gerçeği örtemezler. Hakikatın ışığını perdeleyemezler.

MHP ile AK Parti çelikten iradedir. Bu irade, Türkiye düşmanlarına göz açtırmayacaktır. Hiç kimse boşuna beklemesin. Boş yere hayal kurmasın. Cumhur İttifakı Türkiyeyi 2023e taşıyacaktır.

"SEÇİMLERE ŞAİBE KARIŞTIRILDI"

"CHPnin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 31 Marttan 17 gün sonra yani 17 Nisanda mazbatasını almış, görevine şimdilik başlamıştır. Musakka edebiyatından veri tabanı altyapısını kopyalama teşebbüsüne kadar, mazbatalı şahıs gizli bir gündem çerçevesinde faaliyetlerini hızlandırmıştır. Ancak olağanüstü ihtilal süreci de çalışmaktadır. İstanbuldaki seçimlere şaibe karışmıştır. İstanbuldaki seçimlere derin ve delilli usulsüzlükler hakimdir.

Büyükçekmece ve Maltepede gün yüze çıkan vahim iddialar, yenilir yutulur türden değildir. En doğru ve makul kararı YSK verecektir. Bize göre İstanbuldaki seçimin yenilenmesi, maşeri vicdanı rahatlatacaktır. 17 gün boyunca mazbata ile yatan, mazbata ile kalkan, toplumu kutuplaştıran, siyasi tartışmaları stadyumlara kadar taşıyan Sayın İmamoğlu ve partisi, büyük bir yanlışın faili olmuşlardır. Mazbata almakla iş bitmemiştir, süreç sonlanmamıştır. Şimdi söz sırası YSKdadır."