Advertisement

Berkshire Hathaway'in işletme kazançları, üçüncü çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 20 artarak 7,761 milyar dolara ulaştı.

Holding, hisse geri alımlarında 1,05 milyar dolar harcadı ve dokuz aylık toplamı 5,25 milyar dolara çıkardı.

Ancak Omaha merkezli şirket, üçüncü çeyreğin piyasa çalkantısı sırasında yatırımlarında 10,1 milyar dolarlık bir zarara uğradı.

Berkshire Hathaway, artan resesyon korkularına rağmen üçüncü çeyrekte işletme kârında olumlu bir performans kaydederken, Warren Buffett hisselerini mütevazı bir hızla geri almaya devam etti.

Omaha merkezli holdingin sigorta, demiryolları ve kamu hizmetleri gibi sayısız işletmeden elde edilen karı kapsayan faaliyet kârı, üçüncü çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 20 artarak 7 bin 761 milyar dolara ulaştı.

Sigorta-yatırım geliri, bir yıl önceki 1,161 milyar dolardan 1,408 milyar dolara yükseldi. Şirketin kamu hizmetleri ve enerji işlerinden elde edilen kârı, yıldan yıla 1,496 milyar dolardan 1,585 milyar dolara yükseldi.

Bununla birlikte, Berkshire, üçüncü çeyrekte, bir yıl önceki 10,34 milyar dolarlık kazancına kıyasla 2,69 milyar dolarlık net zarar açıkladı.

Berkshire, çeyrek boyunca hisse geri alımlarında 1,05 milyar dolar harcadı ve 9 aylık toplamı 5,25 milyar dolara çıkardı. Geri alım hızı, ikinci çeyrekte satın alınan 1 milyar dolar ile uyumluydu.