Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Bitcoin Pazartesi günü, hisse senedi piyasalarında risk iştahına bağlı alımların geldiği bir ortamda, bir ylı aşkın sürenin en yüksek seviyesine tırmandı ve Mart ayından bu yana değerini yaklaşık üçe katlamasına yol açan rallisini sürdürdü.

En büyük kripto para birimi Bitcoin, yüzde 5.3 yükseliş göstererek 12.473 dolara tırmandı ve Temmuz 2019 dan bu yana en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin bu yıl % 70'in üzerinde bir yükseliş gösterdi ve bu hareket onu en güçlü performans gösteren varlıklardan biri haline getirdi.

Düşen faiz oranları ve tüm dünyada merkez bankaları tarafından uygulamaya koyulan devasa tahvil alım programları, bazı yatırımcılar tarafından sınırlı arz nedeniyle enflasyona karşı bir koruma olarak görülen kripto para birimine olan talebi artırdı.

Bitcoin Cash, Litecoin ve Monero gibi diğer kripto paraları da içeren Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi Haziran 2019'dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

METACO satışlar ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Seamus Donoghue, "Enflasyon içinde bulunduğumuz dönemde düşük, ancak reel faizler genel olarak ekside. negatif reel faizler ve parasal teşvikler ve harcamalar yatırımcıları enflasyonu hedge etmek için altın gibi yatırım araçlarına yöneltti," dedi ve "Sınırlı arz ve artan kurumsal kabul dikkate alındığında, Bitcoin de muhtemelen enflasyonu hedge etmek isteyenlerden gelecek talepten faydalanacak" değerlendirmesinde bulundu.

Reuters ve Bloomberg