Advertisement

Bitcoin piyasada balon oluştuğu endişelerinin etkisiyle ivme kaybetmeye başlıyor.

Piyasa değeri en yüksek kripto para Çarşamba günkü işlemlerde yüzde 6.8 düşüşle 35 bin doların altına geriledi. Bitcoin Ocak başında tüm zamanların zirvesini gördüğünden beri volatilite yüksek ve değer kazancının aşırı olduğuna ilişkin endişeler oldukça kuvvetli.

Analistler yatırımcıların yeni alım yapmaları için kilit seviye olarak 40 bin doları işaret ediyor. Rallinin durması durumunda hızlı getiri isteyen traderların paralarını başka yere yönlendirebileceklerini ve Bitcoin'in son kazançlarının geçici olabileceğini belirtiyorlar.

Oanda Corp. kıdemli piyasa analisti Edward Moya, "Birçok kripto para traderı yakında 41,500 dolar seviyesini aşılmazsa Bitcoin'de yeni bir çöküş yaşanabileceği endişesiyle diğer kripto paralar ile çeşitlendirme yapıyor." dedi.

Ayrıca, Wall Street profesyonelleri tarafında Bitcoin'in geçen yılki yüzde 400'lük yükselişinin ardından giriş yapmanın çok tehlikeli olduğu şeklinde endişeler var.

Bank of America Corp.’un aylık anketine katılan fon yöneticileri Bitcoin'in 2017'den beri ilk kez dünyanın en kalabalık alım satım işlemi olduğunu söylemişlerdi.