Advertisement

Bitcoin, salı günü 30 bin doların altını gördükten sonra çarşamba günü yeniden yükselerek 34 bin doların üzerini gördü.

Salı günü yüzde 12 civarında düşüşle ABD’de 28 bin 824 dolara kadar gerileyen Bitcoin, sene başından bu yana ilk defa negatif bölgeyi de görmüş oldu.

Bitcoin 14 Nisan’da 64 bin 800 doları görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Sonrasında Elon Musk’ın açıklamalarıyla birlikte düşüş trendine giren Bitcoin, neredeyse 1 aydır dar bir fiyat aralığında işlem görüyordu.

Valkyrie Investments Kripto Varlık Araştırma Direktörü Sean Rooney, son dönemde görülen satış baskısının Bitcoin yatırımcılarının kendilerini haftalar boyunca dalgalı sularda bulabileceğine işaret ettiğini ifade etti.

Miller Tabak + Co Baş Piyasa Stratejisti Matt Maley de “30 bin doların altına her anlamlı geri çekilme çok sayıda momentum oyuncusunun havlu atmasına neden olacaktır. Dolayısıyla Bitcoin uzun vadede dünyayı değiştirecek olsa bile bu, kısa vadede on binli seviyelere inmeyeceği anlamına gelmiyor” dedi.

"Sonraki destek 20 bin dolar"

Guggenheim Investments CIO’su Scott Minerd Bitcoin’in bir sonraki destek seviyesinin 20 bin dolar olduğunu söyledi. Twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulunan Minerd, “Bitcoin destek seviyesini kırdıkça kripto paralarda daha fazla düşüşlere açık olun” diye yazdı.

Geçen hafta kripto paraların oynak olmaya devam edeceğini belirten Minerd, nisan ayında Bitcoin $50 bin seviyesi üzerindeyken “majör bir düzeltme” öngörmüştü.

Delta Exchange, 30 bin doların kalıcı şekilde altına inilmesinin kripto paralarda genel bir satış dalgası anlamına geleceğini öngördü. Katar Ekonomik Forumu’nda konuşan Galaxy Digital LP kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz ise altına tercih ettiği Bitcoin’de hala alıcı olduğunu belirtti.