Advertisement

Tarkan Toker, BP Türkiye Akaryakıt Filo Satışlar Müdürü

 Türkiye’de köklü bir enerji firması olarak 107 yılı aşkın süredir akaryakıt, dağıtım, pazarlama, rafinaj, madeni yağlar, havacılık yakıtları ve BTC/TANAP Boru hattı alanındaki girişimleri ile faaliyet gösteren BP Türkiye, müşterilerinin taleplerini en iyi şekilde analiz ederken , tüketiciye ve ülke ekonomisine fayda sağlayacak projeler içerisinde yer alıyor.  

 Bu projelerden en önemlilerinden biri olan BP Taşıtmatik sayesinde, işletmeler akaryakıt giderlerini tam olarak kontrol edebiliyor. Filonun toplam yakıt tüketimi, tüketimin hangi aralıklarla yapıldığı, bu ürünle toplam kaç kilometre yol gidildiği gibi verilere kolaylıkla ulaşılabiliyor.

 Online raporlama ve günlük, haftalık, aylık limitleme seçenekleri ve ileriye yönelik limit programlama olanağı, Kredi Kartı ile tahsilat kolaylığı ve yüzde yüz filo yönetiminin yanı sıra, BP Taşıtmatik’in sunduğu otomasyon sayesinde alınan yakıtın hatalı olmasının da önüne geçiliyor ve yüzde 100 güvenli yakıt ikmali de sağlanıyor.  735 istasyona ulaşan yaygın istasyon ağı ve yaygın montaj hizmeti, ay boyunca yapılan, tüm alımlar için, sadece 3 fatura ile muhasebe işlemlerinde kolaylık ve zamandan kazanç sağlanması, profesyonel kullanıcılara yönelik güvenli sürüş eğitimleri de, BP Taşıtmatik hizmetinin müşterilere sağladığı diğer avantajlar arasında yer alıyor.

 BP Taşıtmatikler müşteriye yarattığı birçok avantajın yanında ileri teknolojiyi ürünlerine adapte ederek sunulan hizmet ve opsiyonların kullanıcı dostu olmasını hedefliyor.

2018 yılı içinde Tahsilat ve Teminat opsiyonları üzerinde ciddi ilerlemeler ve sektörde farkılılaşmalar yapmayı başaran BP Türkiye, teknolojiyi yakından takip ederek çalışmalarını sürdürüyor. Bankalar ile kobi segmentine yönelik başlattığı Kredi Kartı tahsilatı ile BP Taşıtmatik sistemine katılmak isteyenler, 0212 473 27 27 numarasından veya www.tasitmatik.com üzerinden bilgilerini vererek, aynı gün içerisinde taşıtmatik müşterisi olabiliyorlar.

 Araçların akaryakıt alımıyla ilgili tüm bilgiler www.bptasitmatikonline.com  sitesi üzerinden şirkete özel kullanıcı adı ve şifre ile izlenerek, 7/24 her türlü tüketim ve limit bilgisine ulaşılıyor ve raporlar alınabiliyor. Ayrıca TL ya da litre bazında aylık limitlendirme ya da ileriye dönük limitlendirme imkânı sunuluyor. Sistem, tüketim miktarına ilişkin limitlerin yanı sıra, aracın yakıt alacağı istasyonların veya bölgelerin de limitlendirilmesine imkân tanıyor. BP Taşıtmatik, üye işletmelere muhasebe işlemlerinde de kolaylık sunuyor. Ay boyunca yapılan tüm alımlar için 10 günde tek bir fatura yollayarak sadece 3 fatura ile muhasebe işlemlerinde kolaylık ve zamandan tasarruf sağlıyor.

 BP Taşıtmatik’in tüm BP istasyonlarında bulunması da ciddi bir kullanıcı kolaylığı ve fark yaratıyor. Önceden planlanıp belirli plakaların kullanıma açılıp/kapanması veya araç başına limitlendirme gibi uygulamaları, çok önceden oluşturup işletmelerin yakıt tüketimlerini daha iyi planlamasına yardımcı oluyor. Araç sahibi olan tüm işletmeler BP Taşıtmatik hizmetinden kolaylıkla yararlanabiliyor.

 BP Türkiye olarak Kobilere yönelik tekliflerimiz ile büyüyen Türkiye’ye olan güvenimizi ve desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Kobilere yönelik hizmetlerin desteklenmesinin önemine vurgu yapan BP Türkiye Akaryakıt Filo Satışlar Müdürü Tarkan Toker; “Türkiye’de 107 yıldır ekonomiye katkı yaptığımız faaliyetlerimize 1999 yılında filo kanalını ekleyerek farklı alanlarda da katkı sağlamaya devam ettik. O günden bugüne, büyüyen filo pazarına paralel olarak BP Taşıtmatik uygulamamız da yukarıya ivmeyle devam ediyor. Bu konuda her zaman ileriye gitme hedefiyle bütçemizin %20’lik bir kısmını AR-GE çalışmalarına ayırarak sektörde yenilikler yaratmak için çalışıyoruz. Bu da bize büyük bir güç kazandırıyor. 2019 yılı itibari ile 180.000 araç ile 7.000 müşteriye hizmet veriyoruz ve KOBİ’lere yönelik tekliflerimiz ile büyüyen Türkiye’ye olan güvenimizi ve desteğimizi sürdürmeye devam ediyoruz.”

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.