Advertisement

Deutsche Bank, 2021’in ilk çeyreğinde Archegos’un çöküşünden kurtularak olağanüstü bir performans gösterdi ve son 7 yılın en iyi çeyreklik performansına imza attı.

Deutsche Bank, yılın ilk üç ayında tahvil satışlarından elde ettiği geliri yüzde 34 artırırken, ABD’deki diğer büyük yatırım bankaları tahvil satış gelirlerini ortalama yüzde 17 artırabildi.

Banka daha önce gelirlerin düşebileceğine dair uyarı yapmasına rağmen, ilk çeyrek sonuçlarından sonra bankanın CEO’su Christian Sewing bu yılki gelirin geçen sene seviyelerinde gerçekleşebileceğini tahmin ediyor.

Sewing, tahvil ve hedgelere artan yatırımcı talebiyle birlikte iki yıllık planını devam ettirirken, kredilerden beklediği gelir dönüşünü negatif faizlerden dolayı yakalayamadı.

Deutsche Bank CFO’su James von Moltke ise Bloomberg News’a yaptığı bir açıklamada, “Umut verici bir hareketlilik görüyoruz. Hazirana doğru ilk çeyrekle aynı bir hız olacağını beklemiyoruz” dedi.

Açıklanan rakamlardan sonra Deutsche Bank’ın hisseleri yüzde 6,7 yükselirken, bu yılki hisse yükselişi yüzde 20’ye ulaştı.