Advertisement

ABD Doları, piyasa ABD'li yasa yapıcıların koronavirüs salgınının etkisini azaltacak teşvik paketi üzerinde uzlaşmasını beklerken önemli paralar karşısındaki kayıplarını ikinci güne taşıdı ve S&P 500 Endeks vadelileri düştü.

Dolar G - 10 paraları karşısında yeniden düştü. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi Kongre'nin teşvik tedbirleri üzerinde bir anlaşmaya varacağını söyledi. Bir anlaşmaya varılmasının yakın olduğu ancak oylamanın bu gece gerçekleşmesinin düşük bir ihtimal olduğu belirtiliyor.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde yüzde 0.5 düştü. Dolar göstergesi Salı günü yüzde 0.7 gerilemişti. S&P 500 Endeks vadelileri yüzde 1 düştü.

Bank of New Zealand kıdemli piyasa stratejisti Jason Wong, "ABD COVID-19'un salgınının yeni merkezi gibi görünüyor ve bu algı açısından hiç yardımcı değil. Dolarda yukarı yönlü trendin bittiğini ilan etmek için çok erken. Dolarda yükseliş için risk iştahında bir düşüş daha görmek o kadar zor değil." dedi.

Yeni Zelanda Doları/ABD Doları paritesi yüzde 0.1 artıda 0.5836'dan işlem gördü. Avustralya Doları/ABD Doları yüzde 0.4 yükselişle 0.5981'den işlem gördü. Dolar/yen paritesi Salı günü 111.71 ile bir ayın yükseğini görmesinin ardından Çarşamba günü yüzde 0.2 ekside 110.99'dan alıcı buldu.