Advertisement

Ekrem İmamoğlu'ndan YSK kararı sonrası açıklama

Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "YSK'nın resmi açıklamasını bekleyeceğim. Bu akşam size geniş geniş açıklama yapacağım" dedi

06 Mayıs 2019 Pazartesi, 21:53 Güncelleme: 06 Mayıs 2019 Pazartesi, 22:19

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal ve yenileme kararı aldığını sorması üzerine "Konuşacağız" demekle yetindi. 

"YSK'NIN RESMİ AÇIKLAMASINI BEKLİYORUM"

İmamoğlu, Sultanbeyli'de konuk olduğu iftar yemeğinde kısa bir değerlendirme yaparak şu ifadeleri kullandı: 

Vatandaşlarımızın Ramazanı mübarek olsun. Ramazan sevgi içerisinde geçsin. Dünyaya mutluluk getirsin. Bu akşam benimle ilgili bir kararı herkes merak ediyor, onun da farkındayım. Bazı yerlerde yorum yapıldı. YSK'nın resmi açıklamasını bekleyeceğim. Bu akşam size geniş geniş açıklama yapacağım. Bu sofrada sizlerle selamlaşma ihtiyacı hissettim. İnşallah açıklama yapılsın, İstanbul'un en güzel noktasında sizlere açıklama yapacağım. Her şey çok güzel olacak, hiç umudunuzu yitirmeyin. Birileri yanlış, eksik yapacak, hatalar yapacak. Ama biz hep beraber umudu taşıyacağız. Her şey çok güzel olacak. Allah kabul etsin, sofralarınıza bol bereket, 82 milyon güzel insana bol bereketli günler diliyorum.

Ekrem İmamoğlu, saat 22:30'da ayrıntılı açıklama yapacak.

ENGİN ALTAY: KARAR TALİMATLA ALINDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay ise YSK'nın kararı talimatla aldığını öne sürdü.

KAFTANCIOĞLU: HALK İRADESİNİN GASBI MÜMKÜN OLMAYACAK

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada "Halk iradesinin gasbı mümkün olmayacak" ifadesini kullandı. 

SOYER: KARAMSARLIK VE YILGINLIĞA ASLA YER YOK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer "Karar akmu vicdanını yaralamıştır fakat yılgınlığa ve karamsarlığa asla gerek yok başlayan değişimi hiçbir güç durduramaz" ifadesini kullandtı. 

Haberturk.comÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 92.250 0,00
USD/TRY 5,8773 0,03
EUR/TRY 6,6087 0,21
EUR/USD 1,1237 0,16
FAİZ 22,29 0,00
ALTIN/ONS 1.342,60 0,22
BRENT 60,87 -0,11
© haberturk.com
Yukarı