Advertisement

Altın, doların zayıflaması ve bir teknik göstergenin son satışların aşırı olduğunu işaret etmesiyle, kazançlarını ikinci güne taşıdı.

Spot piyasada işlem gören altın onz başına 1,139.84 dolara kadar yükselmesinin ardından Singapur saatiyle 13:21'de 1,139.20 dolar seviyesinden işlem gördü.

Değerli metal ardı ardına altı hafta değer kaybederek Perşembe günü 1,122.89 dolara düşmesiyle, 2 Şubat'tan beri görülen en düşük seviyesine gerilemişti.

altında 14 günlük RSI göstergesi Cuma günü ardı ardına yedi gün 30 seviyesinin altında kalarak, bazı traderlar için fiyatların yükseliş hazırlığında olduğunu işaret etmişti.

Singapur'da “2017'de üç faiz artırımı beklenmesi nedeniyle, Trump'ın enflasyonist politikaları uygulamakta başarısız olması durumunda faiz artırımı beklentilerinin revize edilmesi ihtimali görüyorum” diyen Phillip Futures stratejisti Bryan Lum, “ABD-Çin ilişkilerindeki ek belirsizlik ve altında mevcut aşırı satım seviyeleri, güvenli liman olarak görülen değerli metalin hedge arayan yatırımcılar için cazibesini artırıyor” şeklinde devam etti.