Advertisement
TÜRKİYE EKONOMİSİ ABONE OL

EPDK deprem bölgesindeki akaryakıt tedarikine ilişkin açıklama yaptı.

Merkez üssü Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ili etkileyen deprem sonrası akaryakıt temininde herhangi bir sorun ya da zaman kaybı yaşanmaması için gerekli adımların atıldığı ve mevzuata yönelik bütün kısıtların kaldırıldığı belirtildi.

İklim koşulları ve depremin şiddetinden etkilenen bazı yolların durumu sebebi ile kimi noktalara ikmal güçlüğü yaşandığı, akaryakıt taşıyan tankerlerin büyük çoğunluğunun hedefine ulaşmayı başardığı, ulaşamayanların ise yolların açılması ile hızla ikmal işlemini tamamladığı ifade edildi.

"Hiçbir stok sorunu söz konusu değildir"

Açıklamada "Bu süreçte bölgeye gönderilen 787 tankerin yaklaşık tonajı 23,6 milyon litre olup, buna göre bölgeye teslim edilen akaryakıt miktarı 15,3 milyon litre seviyesindedir. Kalan kısmın büyük çoğunluğu da gün içinde teslim edilecektir.

Bütün vatandaşlarımız müsterih olmalıdır ki hiçbir stok sorunu söz konusu değildir. Zira Mersin’deki Ataş Depolama Tesisleri, Hatay’daki Depolama Tesisleri, Tüpraş Batman ve Kırıkkale Rafinerileri, Diyarbakır Depolama Tesisleri 7/24 hizmet vermekte ve bayilerimize tam kapasite ile akaryakıt ikmali yapabilmektedir." ifadesi yer aldı.