Advertisement
HABERLER ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek ve Karabağ'a yönelik resmi ziyaretlerinin ardından dönüştü gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan: "(Merkez Bankası) Rezerv miktarımız Allah nasip ederse yıl sonu itibarıyla 115 milyar doları yakalayacak. Fazlası olacak, azı olmayacak." dedi. Konuşmasında muhalefete yüklenen Erdoğan “Tabi muhalefetin hesapları daha farklıydı, bunlar çok daha düşük rakamlar planlıyorlardı, bunların hesapları tutmadı. Şimdi 115 milyar doların üzerine çıkacak olması bunlara dert oldu. Bu dert bunları geriyor. Öyle de olsa böyle de olsa inşallah biz 115 milyar doların üzerine böylece çıkmış olacağız” şeklinde konuştu.

Afganistan’da Taliban yönetimine değinen Erdoğan, Türkiye'nin diplomatik varlığının devam edeceğini vurgulayarak, "Türkiye olarak bizim derdimiz şu; Afganistan süratle toparlanmalıdır. Artık Afgan halkı bu kadar yükü çekemez. Ortada 40 milyona yakın bir nüfus var. Devasa bir ülke var. Biz Afganistan'ın birliğine, beraberliğine her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki Afganistan tarafından da bu anlamda o yaklaşımı görelim." ifadelerini kullandı.