Advertisement

Habertürk'ün ABD'de iki haftada bir yayınlanan iş dergisi Forbes'a dayandırdığı haberine göre derginin analistlerinden Naeem Aslam, sosyal medya şirketi Facebook´un kripto para birimi GlobalCoin´in piyasaya sürülmesiyle Bitcoin´in Haziran ayında 10 bin dolara yükselebileceğini ileri sürdü. ABD basınına göre Facebook´un GlobalCoin isimli stablecoinini 18 Haziran´da piyasaya sürecek.

EN UFAK HATASI BÜYÜK ZARAR VERİR

Kripto para birimleri piyasalarında toplu satışların etkisiyle görülen düşüşe rağmen yatırımcıların bir süredir beklediği GlobalCoin´in piyasaya sürülmesiyle Bitcoin´de yeniden artış eğilimi görüleceğini söyleyen Aslam, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu ay boyunca Bitcoin fiyatı için beklentilerim olumlu ve Facebook etkinliğinin Bitcoin fiyatının yükselmesi için önemli bir etken olacağını düşünüyorum. Facebook, bütün açıkları kapattığından emin olmalı çünkü şirketin en ufak bir hatası bile kripto para ekosistemine büyük zararlar verebilir."

Bu arada kripto para piyasalarında son günlerdeki düşüş bugün de devam ediyor. Bitcoin dolar karşısında son 24 saatte yüzde 2.3 düşüşle 7 bin 741 dolarlık değere geriledi. bitcoin geçtiğimiz hafta genelinde ise yüzde 10 değer kaybetti. 

https://www.haberturk.com/facebook-etkisiyle-bitcoin-bu-ay-10-bin-dolari-gorebilir-2487589-teknoloji