Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

Facebook, yeni özelliğin Messenger üzerinden finansman sağlamanın "ücretsiz ve hızlı" bir yolu olduğunu açıkladı. Yeni özellik önümüzdeki hafta ABD'li kullanıcılar için kullanıma sunuluyor.

Bölünmüş Ödemeleri kullanmak için, kullanıcıların bir grup sohbetinde veya Messenger'daki Ödeme Merkezi'nde "Başlayın" düğmesini tıklamaları gerekiyor. Buradan, bir faturayı eşit olarak bölebilir veya grup sohbetindeki her bir kişi için katkı tutarını, kendiniz dahil veya dahil olmadan değiştirebilirsiniz. Ayrıca kişiselleştirilmiş bir mesaj girme seçeneğiniz de olacak. Son olarak, Facebook Pay ayrıntılarınızı onaylamanız istenecek, ardından isteğiniz gönderilecek ve grup sohbet dizinizde görüntülenebilecek.

Şirket, yeni özellik hakkında bir blog yazısında “Grup yemeklerini, paylaşılan hane masraflarını ve hatta aylık kirayı bölmek daha kolay hale gelmek üzere” açıklamasında bulundu.

Split Payments'in lansmanı, Messenger'ın birkaç ay önce kişiden kişiye ödemeler için Venmo benzeri QR kodlarını eklemesiyle geldi. ABD'de başlatılan kodlar, herkesin Facebook arkadaşı olmasalar bile Facebook Pay aracılığıyla para göndermesine veya talep etmesine izin veriyor. Özelliğe, Messenger'ın ayarlarındaki "Facebook Pay" bölümünden erişilebilir.

Facebook Pay, yalnızca kişiden kişiye ödemeler için değil, aynı zamanda bağışlar ve e-ticaret gibi diğer şeyler için şirketin uygulamalarına yayılan bir ödeme sistemi kurmanın bir yolu olarak ilk olarak Kasım 2019'da piyasaya sürülmüştü.

Bölünmüş Ödemeler, yaratıcılar Emma Chamberlain, Zach King, Bella Poarch ve King Bach ile tasarlanan dört yeni grup AR efekti de dahil olmak üzere birkaç Messenger güncellemesiyle birlikte tanıtıldı.