Advertisement

Ödeme sistemlerinin duayen isminden 'Hikayesi En Bol' kitap

Ödeme sistemlerinin duayen isminden

Garanti Ödeme Sistemleri’nin kurucusu ve Bonus Kart’ın mimarı olan Sezgin, “Hikayesi En Bol” isimli kitabında, "büyük bir firmada genç bir firma ruhu ile lovemark nasıl yaratılır"ı anlattığını söylüyor.

16 Kasım 2018 Cuma, 11:11 Güncelleme: 16 Kasım 2018 Cuma, 14:52

 

İş dünyasında 30 yıllık profesyonel hayatın ardından, ABD'de Silikon Vadisi'nde kendi kurduğu fintech şirketi myGini'ye odaklanan Mehmet Sezgin, son olarak yazdığı kitap ile dikkat çekti. Garanti Ödeme Sistemleri’nin kurucusu ve Bonus Kart’ın mimarı olan Sezgin, dört yıl Garanti Bankası'nın ana hissedarı BBVA'nın Ödeme Sistemleri Global Başkanlığını yapmıştı. “Hikayesi En Bol” isimli kitabının büyük bölümünü de BBVA'daki görevi sırasında uzun süren uçak yolculukları sırasında yazdığını söyleyen Sezgin, kitabında, "Büyük bir firmada genç bir firma ruhu ile lovemark nasıl yaratılır"ı anlattığını söylüyor. Sezgin yaptığı açıklamada Hikayesi en Bol isimli kitabının meydana çıkış sürecinin hayli zorlu olduğunu söyleyerek Garanti Bankası’nın hisselerinin BBVA’ya devredilmesinin ardından gerçekleştirdiği uzun iş yolculukları esnasında bu kitap projesinin ortaya çıktığını, ilk aşama olarak yöneticilik ve işletmecilik konularının yer aldığı bir blog açtığını, birkaç yıl burada yazdığını, daha sonra Bonus Kart hikayesini işletmecilikle bağdaştırarak bu kitabı yazma fikrine yöneldiğini, esas amacının okulda öğretilen bilgilerin kitaplarda kalmamasını sağlamak, iş yaşamına da yansıtılmasını istediğini, kitaptaki bilgilerin iş yaşamında uygulanması durumunda başarılı olmanın mümkün olacağını belirtti.

GELİRİ KIZ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNE GİDECEK

Sezgin ayrıca hikayesi en bol kitabının esasında bir işletmecilik kitabı olduğunu, işletmeciliğe uygun şekilde yazıldığını, kitabın rahat okunur halde yazıldığını, hikayenin ODTÜ’de öğrenci olduğu yıllardan başladığını, Bonus Kart fikrinin çıkışı ve gelişim sürecinin değişik bölümlerde ele alındığını, bu kitap ile öğrencilere ve genç çalışanlara, yöneticilere hitap ettiğini, Türkiye’de büyük şirketlere çok önemli görevlerin düştüğünü de belirtti. Kitabın bütün gelirlerinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne kız öğrencilerin eğitimine gideceğini belirten Sezgin, "Kız öğrencilerin okuması ülkemiz için en önemli yatırım" dedi.  

 

 ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 103.310 -1,48
USD/TRY 5,4275 -0,91
EUR/TRY 6,2052 -0,23
EUR/USD 1,1428 0,66
FAİZ 18,36 -1,50
ALTIN/ONS 1.314,60 0,62
BRENT 68,42 1,20
© haberturk.com
Yukarı