Advertisement

Küresel yatırım bankası Goldman Sachs kendi kripto para birimini oluşturmaya hazırlanıyor. Kısa süre önce dijital varlık biriminin başına yeni bir isim atayan şirket, JPMorgan ve Facebook gibi diğer şirketlerle olası bir işbirliğini işaret etti. JPMorgan, JPM isimli kripto parasını yarattı ve ayrıca Facebook'un da Libra projesi bulunuyor.

Goldman Sach'ın kripto para planı

Küresel yatırım bankası Goldman Sachs, kısa bir süre önce, yatırım bankasının dahili finansman operasyonlarını yöneten Mathew McDermott'u dijital varlık biriminin başkanı olarak atadı. CNBC'de Perşembe günü yaptığı açıklamada McDermott, Goldman'ın kendi kripto para birimini yaratmak istediklerini açıkladı.

McDermott, ”Kendi kripto paramızı yaratmanın ticari uygulanabilirliğini araştırıyoruz. Ancak potansiyel kullanım örnekleri üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz için henüz ilk zamanları." dedi.

Ayrıca JPMorgan ve Facebook dahil diğer şirketlerle görüşmek için çok zaman harcadığını söyleyen McDermott, CNBC'ye göre “Goldman'ın bir projesi, potansiyel olarak iki bankanın yeni ortaya çıkan teknoloji çabalarının birlikte nasıl çalışabileceğiyle ilgili JPMorgan ile işbirliğini içeriyor. “dedi.

news.bitcoin.com