Advertisement

Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, AB zirvesinde Yunanistan'a mali yardım paketi ile ilgili varılan anlaşmayı halk oylamasına götürmekte kararlı olduğunu söyledi.

Yunan basınında çıkan haberlere göre, bakanlar kurulu toplantısında konuşan Papandreu, Brüksel'de Yunan ekonomisiyle ilgili alınan kararların uygulanması konusunda daha önce açıkladığı planlarında ve yol haritasında değişiklik yapmasının mümkün olmadığını belirterek, ''Her şey güven oylamasının yapılacağı cuma günü belli olacak'' dedi.

Bu konudaki tepkilere değinen Papandreu, ''Yunanistan'ın borçlarının azaltılmasından zarar gören sistemin kuduruk gibi tepki göstermesi doğal'' diye konuştu.

Haberlerde, Papandreu'nun halk oylamasıyla ilgili kararına bakanlar kurulunda en az üç üyenin karşı çıktığı belirtildi.

Papandreu'nun, dün halk oylamasıyla ilgili kararını açıklamasının ardından saat 20:00'de başlayan olağanüstü bakanlar kurulu toplantısı hala sürüyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
02 Kasım 2011 Çarşamba, 17:20 Misafir egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.
02 Kasım 2011 Çarşamba, 14:06 Misafir yapay alginin en kisa sürede ve en yüksek etkide etkilemesi,doğal olarak yapay akillarda oluyor.
02 Kasım 2011 Çarşamba, 08:50 Misafir avrupanın hali ortada, artık eski avrupa değil, dolayısıyla avrupa birliğine girmenin olumlu olup olmadığı tartışılır hale geldi artık.