Advertisement

Altın fiyatları Borsalarla birlikte düşüşte. Fransa ve İspanya'nın borçlanma maliyetlerindeki artış ve Avrupa'da ülke ve bankaların CDS'lerinin yükselmesiyle borsalar dördüncü günde de geriledi.

UBS bugünkü bir raporunda en büyük metal tüketicisi olan Hindistan'da geçtiğimiz 2 haftada ortalama fiziki alımın Haziran 2010'dan bu yana en düşük seviyeye indiğini bildirdi.

Bloomberg International'a konuşan Dünya Altın Konseyi Yatırımlar Bölümü Genel Müdürü Marcus Grubb, "Yatırımcılar finansal krizin olası sonuçlarına dair endişelendiğinde her türlü olasılığı fiyatlıyorlar. Şu an ise riskli varlıklardan ve hisse senetlerinden kaçıyorlar, yakın vadeli tahvillere ve nakite dönüyorlar" dedi. Grubb, yatırımcıların kayıplarını telafi etmek ve kar etmek için altın satışına gittiğini de sözlerine ekledi.

Spot altın Londra'da yüzde 1 düşerek 1,746.45 dolar oldu. New York Comex'te Aralık teslim kontrat ise yüzde 1.5'luk değer kaybıyla 1,747.50 dolardan işlem gördü.

Gümüşün ons fiyatı yüzde 2'lik değer kaybıyla 33.0675 dolar olurken platin yüzde 1 geriledi ve 1,604.25 dolar/ons oldu. Paladyumun ons fiyatı da yüzdde 2.8 oranında düştü ve 632 dolar/ons'tan işlem gördü.  

BU HABERE YORUM YAZ
 
18 Kasım 2011 Cuma, 01:38 Misafir essah mı diyon himmet abeeey ?
17 Kasım 2011 Perşembe, 22:25 Misafir ben dolar ve borsada olduğu gibi altındada bir oyun oynandığı kanaatindeyim. ne olduki birgece 5-6 tl değer kazanan altın birden tarihde görülmediği kadar düşüş yaşadı.... ve yerinde saymaya başladı.dünya ekonomisimi düzeldi abd baharlarımı bitti.altın birden güven kaybetti.hani altında düzeltme yapılamazdı hiçbir ülkenin ortak değeri değildi sevgili ekonomist arkadaşlar bir önceki gün için herkes yorum yapabilir. ya ertesi gün tutturun bakalım kolaysa süslü cümlelerinizi bekliyoruz
17 Kasım 2011 Perşembe, 21:36 Misafir 1700 bandinin kirilmasini beklemek vr buna paralel dolarin tekrar 1.73-1.75 bandina gelmesini beklemenizi tavsiye ederim. fed in parasal genisleme kararinin 2012'den once olmasi zor. parasal genisleme kararindan once ve yukarida belirttigim banttan ralliye gecebilirsiniz. tabii butun bunlar tavsiye ve tahminleden ibarettir. bol kazancli gunler...