Advertisement

Güney Kore, Kuzey Kore'nin yeni liderinin tehditlerine rağmen Kuzey ile birleşme hedefi doğrultusundaki çalışmaları finanse etmek amacıyla bir fon oluşturacak.

Güney Kore Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, fonun kurulmasının ve birleşme için diğer pratik hazırlıkların bu yılki öncelikli hedefler arasında yer aldığı bildirildi.

Aktif "birleşme politikası" yürütüleceği kaydedilen açıklamada, bu çerçevede uluslararası destek de talep edileceği belirtildi.

Açıklamada, birleşme ile ilgili Almanya'nın tecrübelerinden de faydalanılacağı ifade edildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
06 Ocak 2012 Cuma, 00:38 Misafir kapitalizmin bir yemi bu çabalar acaba yeni başkan yermi diye attığı.bu dünyada düşman ne falanca ne filanca millettir. bilakis emperyalizm ve onun çocuğu kapitalizmdir. m.kemal ataturk. 1900 lü yıllarda atamız herşeyi görmüş. siz hala gerçekleri aramaya çalışarak zaman kaybediyorsunuz.
05 Ocak 2012 Perşembe, 16:51 Misafir amerika 'nın, kuzey kore gibi gerçekten birey olsa psikolojik bir hasta teşhisi konulabilecek, travmatik sapık bir rejimi düşürmeyip üstelik dünyanın tepesinde her an patlayabilecek bir saatli bomba gibi nükleer gücü olan bir şekilde bırakması çok şaşırtıcı. kuzey kore dünya için açık bir kör tehditdir ve hiçbir akli selimin olmadığı bir ülkedir. iran bile kuzey korenin yanında çok ileri demokratik kalır.
05 Ocak 2012 Perşembe, 11:50 Misafir adam istemez tabii atını oynatıp aglamaları konusunda baskıcı rejim lazım birleşmede demokrasi var anlaşma var uluslararası hukuk var vs vs