Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Piyasalar şirketlerin dördüncü çeyrek karlarını açıklamalarını beklerken Avrupalı liderlerin kurtarma planı için bir araya gelmelerinin iyimserliği ile ABD hisse senetleri ortalama olarak değer kazanırken Standard & Poor’s 500 Endeksi de geçen haftaki yükselişini genişletti.

Endüstri, enerji ve finans hisseleri S&P 500'deki 10 sektör içinde en iyi sonuçları elde etti. Alcoa Inc. (AA) hisseleri, şirketin son çeyrek karını açıklamadan önce yüzde 2.9 yükseliş gösterdi. Broadcom Corp. (BRCM) hisseleri ise yüzde 2.5 değer kazandı.

S&P 500 Endeksi yüzde 0.2 artışla New York'ta yerel saatle 16.00'da 1,280.70 seviyesine geldi. Endeksi geçtiğimiz hafta yüzde 1.6 değer kazandı. Dow Jones Endüstri Endeksi yüzde 0.3 ya da 32.77 puan tırmanarak 12,392.69 puan oldu.

"Bu yıl bir miktar kazanç büyümesi göreceğiz ama sadece bir miktar." diyen Stifel Nicolaus & Co piyasa stratejisti Kevin Caron, “ABD'de veriler olumlu yönde hareket ettiği ve yatırımcıların da Avrupa'ya likidite akışı sağlanıyor olmasından memnnun oldukları sürece piyasaların da keyfi yerinde olacaktır." yorumunda bulundu.