Advertisement

(A.A) Teknik arızalar nedeniyle, Türkiye'ye Azerbaycan'dan gaz akışının bugün itibariyle durduğu, İran'dan gelen gaz da ise azalma meydana geldiği öğrenildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, iki ülkede de kompresör istasyonlarında yaşanan teknik bir arıza nedeniyle, Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelen gaz kesildi, İran'dan gelen gaz ise bir miktar azaldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri, doğalgazdan elektrik üreten termik santrallerin ikincil yakıta (mazot ve fuel oil) geçtikleri, konut ve sanayiye verilen gazda ise herhangi bir sıkıntının bulunmadığını belirttiler.

Soğuk havaların da etkisiyle Türkiye'nin günlük gaz tüketimi 176 milyon metreküp düzeyinde bulunuyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
07 Şubat 2012 Salı, 15:33 Misafir hükümet iran ile doğalgaz pazarlığı yaptığını söyleyerek asıl sorunun vatandaştan alınan ağır vergiler olduğu gerçeğini saklamaya çalışıyor. siz önce ağır vergileri düşürün sonra iranla zam pazarlığı yapın. en ağır vergi sisteminin olduğu bir ülkede vatandaşın umurunda olmaz 2 centlik artış.
07 Şubat 2012 Salı, 14:12 Misafir gaz medeni bir ısınma ve enerji kaynağı, yeniden kara kömürle mi ısınalım yani... hani depolama tesisleri.... gaz ve petrol ucuzken alıp depolayın biraz, apartman yönetimi kadar olamıyorsunuz sonra da büyük büyük laflar ediyorsunuz herkese.... gazın yoksa herkesle iyi geçineceksin.
07 Şubat 2012 Salı, 13:03 Misafir bütün ülkeyi doğalgazla ısınmaya geçiriyorsunuz,ama ne yazıkki bu tür en küçük bir haber yüreğimizi ağzımıza getiriyor,hala doğalgazı stoklayacak büyük tesisimiz yok,olası bir kesintide sadece bir kaç gün yetecek gaz stoğumuz var.