Advertisement

Türkiye'nin ünlü dondurma markası MADO, Suudi Arabistan prenslerinden Abdullah Bin Saud Al Saud'un şirketi Zad National ile işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, ilk 3 yıl içerisinde Suudi Arabistan'da 20 tane MADO kafe hizmete açılacak.

Suudi Prens Abdullah Bin Saud Al Saud ile beraberindeki heyet, Kahramanmaraş'a gelerek MADO'nun tesislerinde incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş-Gaziantep karayolu üzerindeki fabrikayı gezen konuk Prens, Kılılı beldesindeki Madobeyazı Keçi Çiftliği'ne de giderek, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra MADO Evi'nde düzenlenen törende, Suudi Prens Al Saud ile MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Kanbur, işbirliği anlaşmasını imzaladı.

Kanbur, yaptığı konuşmada, ilk 3 yıl içerisinde 13 milyon dolarlık bir yatırımı planladıklarını bildirdi. Zad National firmasına master franchising yetkisi verdiklerini belirten Kanbur, ''3 yıl içerisinde Suudi Arabistan'da 20 adet kafe açacağız. Ardından Mekke ve Medine'de bu şirketle farklı yatırımları düşünüyoruz'' diye konuştu.

MADO'nun artık sadece dondurma satmadığını dile getiren Kanbur, son 5 yıldır yurt dışına büyük ağırlık verdiklerini ve marka satmaya da başladıklarını vurguladı.

Suudi Prens Al Saud ise Kahramanmaraş'ta olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ''MADO'nun yakaladığı başarıyı inşallah kendi ülkemizde de devam ettireceğiz. Zaten firma, bu coğrafyada ve ülkemizde tanınıyordu. Biz de bu bilinirliğin üzerine koyarak yeni yatırımlara devam edeceğiz. İnşallah bu bu anlaşma sadece bir başlangıç ve devamı gelecek'' dedi.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da konuşmasında, gurur verici bir anı yaşadıklarını ifade ederek, ''İnşallah başarıların devamı gelir'' dedi.

Törende, Zad National firmasının yetkilileri Mohammad Omar Siraj Wal