Advertisement

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Eski Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a ağır eleştirilerde bulundu.

''Futbolda şike'' davasında tutuklu bulunan Aziz Yıldırım, avukatları aracılığıyla kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, Mehmet Ali Aydınlar'ın Fenerbahçe Kulübü başkanı olamayacağını söyledi.

Uzun süredir cezaevinde olduğunu hatırlatan Yıldırım, ''Burada bulunduğum sürece en büyük korkum insanların yüzlerini görememekti. Ancak yanılmışım. İnsanların asıl yüzlerini görebilmek için en doğru zaman, en doğru yermiş burası. 3 Temmuz'dan bu yana yürütülen kampanyanın organizatörleri ve fırsatçıları, bir bir gerçek yüzlerini sergilemektedirler. Zira hırslarına bu kadar dayanabildiler'' dedi.

Kendisiyle Fenerbahçe arasındaki bağı koparıp, Fenerbahçe'yi ele geçirme operasyonunu kimlerin yürüttüğünün artık açıkça ortada olduğunu kaydeden sarı-lacivertli kulübün başkanı, Mehmet Ali Aydınlar için, ''Görüyorum ki; Fenerbahçe'nin haklarını, emeklerini, işbirlikçileriyle çalarak kaçanlar, bir de bunları Fenerbahçe için yaptıklarını söylemekte ve Fenerbahçe başkan adayı olduklarını açıklamaktadırlar'' ifadelerini kullandı.-''Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi haklarını gasp etmedin mi?"

Aziz Yıldırım, açıklamasında Aydınlar'ın sarı-lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'ne gitme hakkını gasp ettiğini öne sürdü.

''Sözümüz sanadır Aydınlar...'' ifadeleriyle Mehmet Ali Aydınlar'a seslenen Yıldırım, ''Şunu bilmelisin ki; holding sahibi olabilirsin, TFF başkanı olabilirsin hatta bir gün çok daha büyük mevkilerde bile olabilirsin. Ama Asla Fenerbahçe başkanı olamayacaksın! Sen ve senin arkandaki zihniyetin buna gücü yetmeyecek. Bizlerin mücadelesi, çektikleri, hep bu yüzdendir; Fenerbahçe'yi senin gibilere teslim etmemek içindir'' diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım, Aydınlar'a yönelik bazı ithamlarda da bulunduğu açıklamasında, şunları söyledi:

''O bahsettiğin sessiz çoğunluk var ya; sen daha onları tanıyamamışsın. Sen ki; Galatasaraylı işbirlikçilerinle yönetemediğin TFF'de, Fenerbahçe;nin Şampiyonlar Ligi hakkını türlü oyunlarla gasp etmedin mi? Türkiye'de UEFA hakkında; UEFA'da Fenerbahçe hakkında gerçek dışı beyanlarda bulunmadın mı? Her yanlış kararın sorumluluğunu başkalarına yükleyerek yönetemediğin bu süreçte acz içine düşmedin mi? En acılı günlerinde, senin yanında olan dostlarına yaptığın gibi görevinden ayrılırken mesai arkadaşlarına ihanet edip gitmedin mi? Sırf zor günlerini atlatabilmen için sana yönetim yetkisi devredilen voleybol şubesini ilk 6 ayında kaosa sürükleyip, düzeltmem için bana gelmedin mi? Sezon başında verdiğin paraları geri almak için gün aşırı Fenerbahçe Kulübü'nü arayıp taciz etmedin mi? Fenerbahçe'nin büyüklüğünü unutarak, voleybolda kazanılan başarıları kendine mal ederek, kendini Fenerbahçe'nin üzerinde görmedin mi? Fenerbahçemizin büyüklüğünü kavrayamadığın için sana İslam Çupi'nin, Fenerbahçe;nin büyüklüğünü anlatan sözlerini hatırlatırım. Fenerbahçe Genel Kurulu'nun seçtiği Fenerbahçe yönetim kurulunu hiçe sayarak, TFF başkanı sıfatıyla, teknik direktörümüze, puan silme kararını dikte ettirmeye çalışıp gereken cevabı almadın mı? Bırak Aziz Yıldırım'ı, Fenerbahçe başkanının yargılandığı bu davada Aziz Yıldırım düşmanlarını bile gölgede bırakacak şekilde, duruşma öncesi, üstelik yine Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe düşmanlarının programlarında, bizi suçlu ilan etmeye kalkmadın mı? Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe'nin ve yönetimin bağını koparıp, Fenerbahçe'yi ele geçirmek, 'Fenerbahçe;yi kurtaran adam' olmak için önce Fenerbahçe'yi içinden kurtarılması gereken duruma sokmayı planlamadın mı? Bu davada yargılanan futbolcuların lisanslarını askıya aldırıp 'Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe aleyhinde tanıklık yapmak' kaydıyla lisanslarını serbest bırakacağını teklif ve vaad etmedin mi? Avukatınla Metris Cezaevi'ne haber yollayıp 'Başkanım merak etmeyin, Fenerbahçe küme düşürülmeyecek' dedikten sonra avukatın aracılığı ile benden gereken cevabı almadın mı?''-''Fenerbahçe'nin büyüklüğünü anlamayan Fenerbahçe tarihinde yer alamaz''

Yıldırım, Fenerbahçe'nin büyüklüğünü anlayamayanların ise kulüp tarihinde yer alamayacağını dile getirdi.

Aziz Yıldırım, Aydınlar'a yönelik eleştirilerinde, ayrıca ''3 Temmuz'dan beri yaşananlara, yaşatılanlara ve sana rağmen bu hassas dönemde bayrağı dik tutan yönetimimizi tutarsızca eleştireceğine kendi yönetim tarzına bir bak! TFF başkanlığın süresince futbol ailesini yakından ilgilendiren pek çok kararı yönetim kuruluna danışmadan almadın mı? Play-off kararını bile yönetimdeki arkadaşların TV'lerden öğrenmedi mi? Sözümüz sanadır Aydınlar: Fenerbahçe'nin büyüklüğünü anlayamayan, televizyonlarda Fenerbahçe başkanlığını parayla satın almaya kalkanların öyküleri, şanlı Fenerbahçe tarihinde yer alamaz'' diye konuştu.