Advertisement

Ünlü yatırımcı Warren Buffett, Pazartesi günü, ABD ekonomisi ilerlemesini sürdürürken, hisse senetlerinin hâlâ daha diğer yatırım araçlarına göre daha ucuz olduğunu söyledi.

ABD'de kablolu yayında gösterilen bir programa katılan Berkshire Hathaway Inc.'in yönetim kurulu başkanı ve CEO'su, hisse senetlerinin 2008'deki resesyonun en yoğun olduğu dönemlerdeki kadar ucuz olmasa da, hâlen daha uzun vadede tahvil, altın, nakit ve diğer yatırım araçlarından daha cazip bir seçenek olduğunu savundu.

Neden üretken bir şirketin hissedarı olmayı, altın ve tahvillere tercih ettiğini 2 sayfalık bir mektup ile anlatan Buffett, hisse senetlerinin hâlâ diğer varlık sınıflarından daha ucuz olduğunu vurguladı. Buffett'ın diğer yatırım önerileri arasında ise şu anki fiyatlarında seyreden konutlar yer alıyor. Ünlü yatırımcı, eğer nasıl idare edeceğini bilse, birkaç yüz bin konut satın alacağını, ancak maalesef bunuun idaresinin güç olduğunu söyledi.

Yıllık bülteninde Warren Buffett, aynı zamanda konut fiyatlarının bu zamana kadar toparlanmış olacağına yönelik tahminlerinde de hatalı çıktığını kabullendi.