Advertisement

CHP, kredi kartları ve tüketici borçları nedeniyle yaşanan intiharların belirlenmesi, bankaların tutumlarının incelenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, kredi kartının bir güven, emniyet kartı olması gerekirken, son 10 yıllık süreçte 200'ü aşkın vatandaşın, kredi kartı ve banka borçları nedeniyle intihar veya intihara teşebbüs ettiği belirtildi.

Kredi kartı ve banka borcu uygulamalarının vatandaşı mağdur ettiği savunulan gerekçede, borç intiharlarının giderilmesi için yetkili mercilerin kredi kartı faizlerini adil ve uygun seviyede tutması gerektiği ifade edildi. Gerekçede, kısıtlamalara karşın son 1 yılda 5 milyona yakın kredi kartının dağıtıldığı kaydedildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
08 Mart 2012 Perşembe, 15:04 Misafir bankaların kriz ortamından yararlanarak insanları bu şekilde kandırıp yada kötü durumlarını kullanması ne kadar ticaret ahlakına uyar.yarın bugün bu müşterilere muhtaç kalmayacaklar mı?reklamlarda herşeyi güzel göstermek doğrumu.
07 Mart 2012 Çarşamba, 17:38 Misafir 10 yillik süreçte memur ve millet vekili maaşlarinin artiş oranina bakmak gerek. türkiyede memur gecim sikintisi yaşarken tc temsil eden bir millet vekli halkindan daha refah içinde yaşamasi ve kredi karti borçlanmasinin yükselmesi buna bağli olaylarin artmasini anlamiyor. bu malesef şuçu kendileri dişinda başka etkenlerde aramaktan başka birşey olmayip sadece gündem olaya çalişmaktir. syg