Advertisement

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ülkesinin İsrail veya ABD tarafından girişilecek her saldırıya yanıt vereceğini bildirdi.

Ayetullah Hamaney Nevruz dolayısıyla Meşed kentinde yaptığı ve televizyondan naklen yayımlanan konuşmasında, "Atom silahımız olmadığını söyledik ve olmayacak. Ama düşmanın, ABD ya da siyonist rejimin bir saldırısı olursa aynı şekilde yanıt veririz" dedi.

İran'ın saldırıya uğrarsa yanıt verme hakkının meşru olduğunu belirten Ali Hamaney, "Nükleer dosyada geri adım atacağımızı düşünenler, ABD'nin bize düşmanlığının azalacağına inananlar yanılıyor. ABD'nin bize karşı tavrı nükleer programa ya da insan haklarıyla bağlantılı değil. İran İslam Cumhuriyeti'nin onlara direnmesine bağlı" diye konuştu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
21 Mart 2012 Çarşamba, 09:56 Misafir evet doğru söylemiş. israilde kimyasal yada atom yok hiç bir ülke çıkıpta israili niye denetlemiyor. dünyada ilk misket bombasını filistin halkına kullanan israile kimse insan hakları mahkemesi bile hesap sormuyor. yanlı davranıyor. filistin israile kullansaydı dünya ayağa kalkardı. bunu herkez biliyor. kimse kimseyi kandırmasın rasyonel düşünün.