Advertisement

Amerikan Merkez Bankası Fed Başkanı Ben S. Bernanke'nin gevşek para politikasına ihtiyaç olduğunu söylemesinin ardından altın kazancını genişletti.

New York Comex'te işlem gören nisan teslimli altının onsu önceden yüzde 1.1 tırmandıktan sonra yüzde 0.9 artışla yerel saatle 08.40'ta 1,676.90 dolardan alıcı buldu. 

Bernanke, Arlington, Virginia'da bugün yaptığı konuşmada, işsizlikteki düşüşün, "2008'in sonlarında başlayan ve 2009 boyunca süren olağan dışı sayıda işten çıkarmalarda bir dönüşü yansıtabileceğini belirtti. Bernanke, "Bu dönüşün toparlanma derecesine göre, işsizlik oranının daha da iyileşmesi, muhtemelen, üretimde daha hızlı bir genişleme ve tüketicilerden ve işletmelerden daha güçlü bir talebi gerektirecek. Bu süreç, devam eden gevşek para politikasından destek bulabilir" değerlendirmesinde bulundu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
27 Mart 2012 Salı, 08:06 Misafir herkes aşağıya işaret ederken birde bakmışsın altın yukarılarda geziniyor. iyisimi dibe vuruşlarda alım yapmak yukarılarda ise biraz daha yükselir mi acabaları beklemeden satmak en akıllıca iş olsa gerek.
27 Mart 2012 Salı, 01:50 Misafir ayni barametre gibi gene cekici vurlar basina gene duser merak edmeyin
27 Mart 2012 Salı, 00:17 Misafir her zaman öyledir önce düşmeye başlarki satış başlasın ucuza kapatalım yani boğa tuzağı siz düşmeye değil piyasa verilerine bakın