Advertisement

Avrupa hisse senetleri, Avrupalı liderlerin bölgedeki borç krizinin sona yaklaştığı  yolunda güven işaretleri vermesine karşın, Fed Başkanı Ben S. Bernanke'nin ABD'de ekonomik toparlanmanın garanti olmadığını söylemesinin ardından düşüşünü ikinci güne taşıdı.

Banco Popolare di Milano Scarl, 2011 yılında zarar ettiğini açıklamasının ardından yüzde 5.4'lük bir kayıp yaşadı.  Petropavlovsk Plc, satışlarının analistlerin tahminlerini aşmasının etkisi ile yüzde0.3  değer kazandı.

Stoxx Europe 600 Endeksi, İtalya Başbakanı Mario Monti'nin Euro Bölgesi'nde krizin "neredeyse bittiğini" söylemesine karşın, yüzde 1 düşerek, Londra'da  264.25 seviyesinden kapandı.

Almanya'nın Dusseldorf kentinde Wgz Bank hisse senetleri müdürü Matthias Jasper, "Biraz kar satışları geldi ve yatırımcılar yeni pozisyon almada isteksiz" dedi ve "Bu aslında, politikacıların bugünlerde söylediği gibi bir durum değişimi değil. Finans piyasalarında herkes krizin henüz sona ermediğini biliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bernanke, dünkü açıklamasında, "zafer ilan etmek için henüz çok erken olduğunu" söyledi. Bernanke, işsizlik oranının yüksek seyretmeye devam ettiğini sözlerine ekledi.