Advertisement

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik ve doğalgaza yapılan zamların bir zorunluluktan kaynaklandığını, ham petrol ve döviz fiyatlarının artmasının böyle bir olumsuzluk doğurduğunu bildirdi.

Yıldız, herkesin doğalgazın ithalatından şikayet ettiğini, bu şikayeti en aza indirebilmek için ise yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması gerektiğini söyledi.

Zamları kimsenin sevmediğini ve sevmeyeceğini vurgulayan Yıldız, ''Bunun bir zorunluluktan kaynaklandığını, ham petrol fiyatlarının artmasıyla beraber, Döviz fiyatlarının da artmasının, böyle bir olumsuzluk doğurduğunu söylemeliyim'' dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
02 Nisan 2012 Pazartesi, 18:05 Misafir neden koyun bir millet olmaktan öteye gidemiyoruz... neden her yapılan zamma eyvallah demekle yetiniyoruz... neden zamla bir çözüme ulaşan hükümettense, üreten bir toplumla bu çözümleri kolayca aşan bir hükümet istediğimizi açıkça dile getiremiyoruz... neden susuyoruz?
02 Nisan 2012 Pazartesi, 18:00 Misafir bazı ülkeler benzin fiyatlarının 80 kuruştan 1 tl ye çıkartıldığında,ayaklanma çıkartmakla beraber hükümette zammı geri çekmekzorunda kalmış... biz koyun olduğumuzca güden çok olur beyler...
02 Nisan 2012 Pazartesi, 16:47 Misafir türkiye'nin enerji açığı var evet bunu inkar edemeyiz yenilenebilir enerji şart..ama bu zamlar türk halkının gelirine göre oldukca fazla ve kimseye çaktırmadan durmadan zam geliyor.bu hükümet işini çok iyi biliyo tebrikler!