Advertisement

Akciğer kanseri tedavisi gören senarist ve oyuncu Meral Okay (53), vefat etti.

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Meral Okay'ın, bu sabah saatlerinde evinde hayatını kaybettiği belirtildi.

SANATÇININ EVİNE ÜNLÜ AKINI

Acı haberi alan Meral Okay'ın yakınları ve dostları, sanatçının evine akın etti.
Kanser tedavisi gören ünlü senarist oyuncu Meral Okay, bu sabah saatlerinde Baltalimanı İhsanpaşa Yalısı'nda hayatını kaybetti. Okay'ın ölüm haberini alan sanatçı dostları ve aile yakınları, İhsanpaşa Yalısı'na akın etti. Meral Okay'ın senaryosunu yazdığı Muhteşem Yüzyıl dizisinin başrol oyuncusu Halit Ergenç, Oktay Kaynarca da taziye için yalıya geldi. Meral Okay'ın yakınları da evi önünde gözyaşlarına boğuldu.

Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu. Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde ve TBMM'nin Atatürk'ün 100. yaşı kutlamaları çerçevesinde kurulan bir komisyonunda yer aldı.

Okay, 1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay'la evlendi. Yaman Okay, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi.

İstanbul'a taşınarak Günaydın Gazetesi'nde çalışmaya başlayan Meral Okay, dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı.

''İkinci Bahar'' dizisiyle ünlenen Meral Okay, bir filmde yapımcılık denemesinde de bulundu. Meral Okay, ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisinin senaristliğini yapıyordu.