Advertisement

''Susurluk Davası'' kapsamında 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında ''yakalama emri'' çıkartılan Mehmet Ağar, cezasını çekeceği Aydın Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na geldi.

Ağar, cezaevine gelişinde bir grup vatandaş tarafından karşılandı. Cezaevine girmeden önce gazetecilere kısa bir açıklamada bulunan Ağar, kimseye bir kırgınlığının olmadığını söyledi.

Aydın Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gelen Mehmet Ağar, ''Böyle bir tecelli olduysa önce Allah'tan sonra milletten gelmiş kabul ederiz'' dedi.

Cezaevine girişinde gazetecilere açıklama yapan Ağar, şöyle konuştu:

''Böyle bir tecelli olduysa önce Allah'tan sonra milletten gelmiş kabul ederiz. Bizim meselemiz Türkiye'nin meselesidir. Türkiye'nin geleceği 75 milyonun kardeşçe birlikte huzur içinde yaşamasıdır. Onun dışında hiçbir gayemiz olmadı. Terörle mücadelede devlete yardımı olacaksa bunu bir görev olarak görüyorum. Allah devlete, millete zeval vermesin. Daha önce de söylediğim gibi milletimi, sevenlerimi üzecek, mahcup edecek bir davranışım olmadı.''

Hemşehrilerinin yakın ilgisiyle huzur içinde olduğunu ifade eden Ağar, bir basın mensubunun ''kırgınlığınız var mı?'' sorusuna, ''Hiç kimseye kırgınlığım, kızgınlığım yok'' yanıtını verdi.

Açıklamanın ardından Ağar, cezaevine girdi.