Advertisement

Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin pazar gününe alınmasını istedi.

TURYİD'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaya Demirer, 12 Mayıs'ta oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray Süper Final maçının bir gün ertelenmesini talep etti.

Derbi maçın Cumartesi akşamına denk gelmesinine rezervasyonları düşüreceğini, cirolarında kayba neden olacağını savunan Demirer, bunun sektöre ciddi kayıplar getireceğini ifade etti.

Demirer, TURYİD bünyesindeki yeme-içme ve eğlence sektöründeki turizm işletmelerinin ortak kaygısını dile getirdiklerini belirten Demirer, şunları kaydetti:

''Sektörümüzün hafta sonu 1 gecelik cirosu ortalama 40 milyon dolar. Derbi maçı cumartesi günü oynanırsa yüzde 60-70 ciro kaybı yaşayacağız. Sektörümüzde yaşanacak bu kayıpları göz önünde bulundurarak Fenerbahçe-Galatasaray maçının Pazar gününe ertelenmesini talep ediyoruz. İleriki dönemlerde de milyonları ekran başına kilitleyen böyle önemli derbi maçlarında, fikstür belirlenirken bu konunun dikkate alınması, sektörümüz adına büyük önem taşımaktadır.''

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Mayıs 2012 Cuma, 01:15 Misafir siz para kazanacaksınız diye federasyon derbiyi mi erteleyecek ya, ilginç bir talep , ve de komik
10 Mayıs 2012 Perşembe, 19:27 Misafir derbiden 2 gün önce kalkmış erteleme istiyorsunuz. millet ona göre ayarlama yapıyor. kalkıyor yurtdışından maça geliyor. sizin işinize göre mi gelecek adamlar. biletini alan aldı satan sattı. bu iş bitti maç cumartesi 7'de.
10 Mayıs 2012 Perşembe, 19:02 Misafir kimin parasını çalsak diye bakp duruyolar