Advertisement

Piyasaların gündemine oturan Yunanistan'ın eurodan çıkış olasılığının planlandığı haberlerine Yunanistan Maliye Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

Yunanistan Maliye Bakanlığı, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Euro Bölgesi liderlerinin, üye ülkelere, Yunanistan'ın eurodan çıkış ihtimaline hazırlanmalarını söylediğine yönelik haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Reuters Haber Ajansı Çarşamba günü Euro Çalışma Grubu'nun (EWG) pazartesi günü yaptığı telekonferans görüşmesinde, euro ülkelerini Yunanistan'ın çıkış ihtimaline karşı hazırlık planları yapması gerektiğini söylediğini yazmıştı.

Yunanistan'dan gelen açıklamada, "Maliye Bakanlığı EWG'nin 21 Mayıs 2012 tarihli telekonferans görüşmesine ilişkin çıkan haberleri reddediyor" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlık, bu tür haberlerin yalnızca yalan değil, aynı zamanda Yunanistan'ın bu kritik dönemdeki çabalarına da hasar verici nitelikte olduğunu savundu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Mayıs 2012 Perşembe, 17:56 Misafir fransanın bile zor duruma düştüğü bir durumda artık diğerleri de malum olduğuna göre artık ab temmuz ayından itibaren hızla dağılma sürecine girecektir.
24 Mayıs 2012 Perşembe, 15:16 Misafir asıl bu haber yalan niye yunanistan ve akibinde ab nin işi bitti ruhuna el fatiha.almanyanın kaderi bu. 2ci dünya savasında fiziken kaybetti .simdi ise ekonomik olarak ab yi kaybediyor:)))
24 Mayıs 2012 Perşembe, 08:46 Misafir tabi bu şu anki geçici hükümetin kararı,peki seçim sonucuna göre kurulacak hükümetin farklı bir planı varsa ne olacak,eurodan çıkış imkansız diye bir şey yok,ya ab daha fazla fedakarlık yaparak yunanistanı kurtaracak yada yunanistan ab baskısına daha fazla boyun eğmek istemeyecek, karışık bir durum bizi bekliyor,yani seçim sonucu çok önemli,belki son seçimdeki belirsizlik sürecek ve yine hükümet kurulamayacak.